Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ubrania dla pracowników na jesień. Co wybrać?

2023-09-15
Ubrania dla pracowników na jesień. Co wybrać?

Jesień to okres, kiedy pogoda staje się kapryśna, a temperatura zaczyna spadać. Dla pracowników, którzy pracują na zewnątrz lub w miejscach narażonych na zmienne warunki atmosferyczne, odpowiednie ubrania są kluczowym elementem zapewnienia komfortu, bezpieczeństwa i efektywności pracy. Dobrze dobrana odzież pracownicza na jesień nie tylko chroni przed niekorzystnymi warunkami, ale także może być świetnym nośnikiem reklamy i wizerunku firmy. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom ubrań dla pracowników na jesień oraz podpowiemy, jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Dlaczego odpowiednie ubrania są ważne dla pracowników na jesień?

Odpowiednie ubrania dla pracowników na jesień mają kluczowe znaczenie dla ich wygody, zdrowia i efektywności w pracy. Gdy pracownicy są odpowiednio ubrani, czują się dobrze i mogą skupić się na swoich obowiązkach bez zbędnego dyskomfortu związanego z nieodpowiednim ubiorem. Jesienią, kiedy temperatury są niższe i często występują opady, ubrania robocze powinny chronić przed chłodem, wilgocią i wiatrem. Odpowiednie odzież pracownicza może także wpłynąć pozytywnie na morale zespołu, ponieważ pracownicy czują się docenieni i zaopiekowani przez pracodawcę.

Przegląd rodzajów odzieży dla pracowników na jesień

W ofercie odzieży roboczej dostępne są różnorodne produkty, które zapewniają ochronę i komfort na jesienne dni. Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów odzieży dla pracowników na jesień:

 • Polary reklamowe
  Ciepłe i miękkie polary doskonale nadają się na chłodniejsze dni. Mogą być używane jako druga warstwa odzieży, zapewniając izolację termiczną. Polary reklamowe z logo firmy stanowią także skuteczne narzędzie reklamowe, gdyż są widoczne i przyciągają uwagę.

Polar roboczy ze wzmocnieniami - FLRA 340

Polar roboczy ze wzmocnieniami - FLRA 340

 • Bluzy reklamowe
  Bluzy reklamowe to praktyczny wybór dla pracowników, którzy potrzebują wygody i swobody ruchu. Mogą być noszone zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, dlatego są idealne dla osób pracujących w różnych warunkach.

Bluza męska Authentic - RUSSELL

Bluza męska Authentic - RUSSELL

 • Kamizelki i bezrękawniki reklamowe
  Kamizelki i bezrękawniki to lekkie i wygodne ubrania, które zapewniają ciepło na jesienne dni. Są szczególnie przydatne dla pracowników, którzy potrzebują zachować swobodę ruchu w ramionach.

Exit kamizelka polarowa unisex - MALFINI

Exit kamizelka polarowa unisex - MALFINI

Jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze ubrań dla pracowników na jesień?

Przy wyborze ubrań dla pracowników na jesień warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

 1. Warunki pogodowe
  Warto dopasować ubrania do specyfiki pracy i warunków pogodowych, w których pracownicy będą działać. Jeśli miejsce pracy jest narażone na częste opady deszczu, warto wybrać ubrania wodoodporne lub z dodatkowym kapturem.
 2. Rodzaj pracy
  Rodzaj wykonywanej pracy ma kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniej odzieży roboczej. Pracownicy zaangażowani w prace fizyczne mogą potrzebować ubrań z lekkich z oddychających materiałów, podczas gdy pracownicy w terenie mogą wymagać bardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia ubrań. Miej to na uwadze wybierając koszulki, kurtki czy bluzy reklamowe.
 3. Wygoda i ruchomość
  Komfort i swoboda ruchu są kluczowe dla wydajności pracy. Wybierając odzież dla pracowników, warto zadbać o odpowiednią konstrukcję, dobrze dopasowane kroje i elastyczne materiały.
 4. Personalizacja i branding
  Odzież reklamowa może służyć także jako efektywne narzędzie reklamowe, dlatego warto rozważyć możliwość umieszczenia na ubraniach logo firmy, nazwy marki lub innych elementów identyfikacyjnych.

Jak dbać o ubrania pracowników na jesień, aby służyły jak najdłużej?

Odpowiednia pielęgnacja odzieży roboczej jest kluczowa, aby zachować jej jakość, wytrzymałość i funkcjonalność na dłużej. Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących dbania o ubrania pracowników na jesień.

 • Przestrzegaj zaleceń producenta
  Zawsze warto przeczytać etykietę zaleceń prania i konserwacji odzieży. Niektóre materiały wymagają specjalnego traktowania, aby zachować swoje właściwości.
 • Regularne pranie
  Regularne pranie odzieży jest nie tylko kwestią higieny, ale także wpływa na utrzymanie jej jakości. Pamiętaj jednak, że zbyt częste pranie może skrócić żywotność ubrań, dlatego warto przestrzegać zaleceń co do częstotliwości prania.
 • Unikaj agresywnych środków chemicznych
  Przy praniu ubrań warto unikać agresywnych środków chemicznych, które mogą uszkodzić materiał i nadruk. Wybieraj delikatne środki do prania i płukania.
 • Przechowywanie
  Warto odpowiednio przechowywać odzież roboczą, aby uniknąć zagnieceń i uszkodzeń. Zaleca się suszenie ubrań na wieszakach lub płasko, aby nie odkształcić ich kształtu.

Wybór odpowiedniej odzieży dla pracowników na jesień jest kluczowy dla zapewnienia im komfortu, bezpieczeństwa i efektywności w pracy. Odpowiednio dopasowane ubrania chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a także stanowią skuteczne narzędzie reklamowe, budując rozpoznawalność marki. Przy wyborze odzieży pracowniczej warto wziąć pod uwagę specyfikę pracy, warunki pogodowe oraz wygoda i ruchomość. Pamiętaj także o odpowiedniej pielęgnacji ubrań, aby służyły jak najdłużej i zachowały swoją jakość. W ten sposób możesz zadbać o zadowolenie i wydajność swojego zespołu, jednocześnie budując pozytywny wizerunek firmy.

pixel